Заготівля сінажу: на що звернути увагу?

12.05.2016

 

Заготівля корму для тварин – це справжня наука, яка потребує точного виконання багатьох умов, що стануть гарантом дійсно якісного корму.

Якщо говорити про сінаж в плівці, то кожен рулон, по суті, є окремою силосною ямою. Заготовлений таким чином корм може зберігатися як разом з іншими, так і окремо, в залежності від його індивідуальної поживної цінності. Варто зазначити, що трави з високою поживною цінністю підходять для корів, які отелилися, а для ялових корів підійде корм з нижчою поживною цінністю.  В зв’язку з тим, що в рулоні не так багато корму, як, наприклад, в ямі, а також враховуючи поживні якості трави, при грамотному плануванні можна значно збільшити ефективність використання корму.

Крім того, корм в упаковці не потребує спеціальних умов зберігання. Якщо є така необхідність, то його можна зберігати навіть поряд з фермою. Відмінність від заготівлі сіна полягає в тому, що якість сінажу з упаковки ні в якому випадку не залежить від погодних умов. При потребі нагодувати невелику кількість тварин такий корм стане просто незамінним, адже в такому випадку відкриття великої силосної ями – рішення неправильне.

Звичайно, технологія заготівлі сінажу за допомогою стретч-плівки потребує деяких капіталовкладень, які можна знизити, використовуючи послуги підрядників чи, наприклад, застосовуючи одну машину для потреб декількох господарств.

 

senazh

Яндекс.Метрика